Az angliai karate világkupán 8 érmet szereztek a Tűzmadár SE versenyzői

Szerző • 2018-09-12 • Hírek, Sport Az angliai karate világkupán 8 érmet szereztek a Tűzmadár SE versenyzői bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva830

Augusztus végén rendezték Angliában, Leicesterben a Japán Karate Szövetség által is jegyzett JKF Wadokai Karate Világkupát. A Wadokai All Nations Championships elnevezésű versenyen 24 tagország, több, mint 600 versenyzője mérte össze tudását formagyakorlatban és küzdelemben. Kerületünket a Tűzmadár SE képviselte 9 fővel, ezzel erősítve a magyar válogatottat és büszkén mondhatjuk, hogy szenzációs eredmények születtek! Az egyesület sportolói két aranyérmet, három ezüstérmet és három bronzérmet hoztak haza! GRATULÁLUNK!

Bíztam a sikerben, titkon, két-három érmet reméltem magunktól, de nem gondoltam volna, hogy ilyen nagyszerű eredményeket érünk el! Persze, nem gondolom, hogy érdemtelenül jöttek az eredmények. Egész nyáron, míg mások nyaraltak, pihentek, mi napi két edzéssel, edzőtáborral és egy nemzetközi, német versennyel készültünk, ahol nem mellesleg mindenki aranyérmet szerzett! Az „ajánlólevelünk” jó volt, de a végeredmény engem is meglepett! Egyesületünknek küzdelemben volt már Európa Bajnoka, Horváth Nóra személyében, de most egy „világbajnokot” is ünnepelhetünk Angyal Róbert személyében! Ez büszkeséggel tölt el! Természetesen minden versenyzőmre nagyon büszke vagyok, minden érem egyformán ragyog számomra, hiszen becsülettel megküzdöttek érte! – mondta Szőcs Attila egyesületi vezető.