Kézilabda: folytatódik az élet-halál harc

Szerző • 2015-05-11 • Hírek, Sport Kézilabda: folytatódik az élet-halál harc bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva951

Hihetetlenül izgalmas mérkőzésen nyert meg egyetlen góllal a PLER-Budapest kézilabdacsapata pénteken este a Lőrinci Sportcsarnokban a Balmazújváros ellen.

A PLER-Budapest így pontszámban utolérte az ugyancsak a kiesés ellen menekülő ellenfelét. A győzelem azt jelenti, hogy a lőrinci csapat javított a helyzetén.

Az első félidő kifejezetten magas színvonalú játékot és hatalmas küzdelmet hozott, amelyből, megérdemelten, Hutvágner István csapata jött ki jól, s a szünetre kétgólos előnnyel (16-14) mehetett.

pler01_bent

A második rész elején sem volt gond, utána azonban felzárkózott az ellenfél. Olyannyira, hogy kétszer is vezetett egy-egy góllal. A végjáték, szinte megszokják már a PLER-meccsre járók, idegőrlő volt. A lőrinciek jöttek ki jól ebből, 26-25-re nyertek, s pontszámban utolérték a Balmazújvárost.

A befejező fordulóban, május 16-án, szombaton a PLER Komlóra utazik, ott játssza le a szezon utolsó mérkőzését.

pler_bent

Minden nyitott, csak az biztos, hogy nem árt majd nyugtató ahhoz a mérkőzéshez sem…

PLER-Budapest – Kőnig-Trade Balmazújváros 26-25 (16-14)
Férfi NB I, Rájátszás a 7-12. helyért, 9. forduló – 2015. május 8., péntek: Lőrinci Sportcsarnok. V: Andorka, Hucker

PLER: Babasafari, Kránitz, Váczi (kapusok) – Bak 6, Kemény 1, Gyene 1, Kocsi 1, Tóth P. 1, Leimeter 7, Laurencz 3, Rédai, Auth 1, Vízler, Sinkovits, J. Mikita 3, M. Mikita 2. Edző: Hutvágner István

Balmazújváros: Knezevic, Pajkó (kapusok) – Mekaru 2, Temesvári, Dzono 6, Korsós, Oláh, Balázs 2, Dioris 1, Kovácech 2, Bali 6, Hajdu 1, Curuvija 3, Horváth D., Dolic, István 2. Edző: Füzesi Ferenc

Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1

Hutvágner István: „Nagy csatában tartottuk itthon a két pontot. Jobb lett volna, ha két góllal nyerünk, de a mi helyzetünkben örülni kell az egygólos sikereknek is. A feladat adott: nyerni kell Komlón!“

(Fotók, nyilatkozat: plerkc.hu)