Kézilabda: fontos győzelem hazai pályán

Szerző • 2016-02-14 • Hírek, Sport Kézilabda: fontos győzelem hazai pályán bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva865

„Bárkit van esélyünk legyőzni az alsóházban hazai pályán, akármilyen felállásban“ – mondta Hutvágner István a Komló elleni mérkőzés előtt. A pénteki rangadó eredménye vezetőedzőnket igazolta, hiszen az ismét rengeteg izgalmat tartogató alsóházi rangadóból ezúttal a PLER került ki győztesen.

Pedig igen rövid kispaddal kényszerült kiállni a csapat a 21. fordulóra – tudniillik a két rutinos, Laurencz és Kocsi sem volt még hadra fogható -, ám az utolsó pillanatig küzdöttek a fiúk a pályán – olvasható a csapat Facebook-oldalán a beszámoló a mérkőzésről . Ezt emelte ki többek között Hutvágner is a találkozót követően, hogy a siker kulcsa ezúttal inkább a szívekben, mint a kimagasló teljesítményben keresendő.

Való igaz, kissé hullámzónak tetszett a mérkőzés képe: jó és kevésbé jó etapok váltakozásában hol a hazai, hol a vendég együttes uralta a játékot. Egy gyengébb nyitányt követően az első félidőben a PLER dominált, Kránitz jól védte kapunkat, s Lókodiék háromgólos előnyre tettek szert negyed óra elteltével. A differenciát, igaz, már a szünethez közeledve ledolgozták a baranyaiak, s egy erős kezdéssel fordítani is tudtak a második etap elején.

pler01_bent

Innentől vált igazán izgalmassá a találkozó: Oláh Tomi vezetésével visszazárkóztunk az ellenfélhez, tíz percen át fej-fej mellett haladtak a felek, s kerültünk lépéselőnybe a 39. percre (19-18). Nyolc perccel a vége előtt azonban ismét egygólos hátrányt mutatott az eredményjelző, s talán a mérkőzés fordulópontját jelentette, hogy ebben a kritikus momentumban Tóth Norman hetest tudott hárítani.

Radjenovicnak ötperces gólcsendet kellett ezután megtörnie, hogy büntetőből kiegyenlítse az állást (20-20), s Hutvágner jó ütemű időkéréseinek köszönhetően új erőre tudtunk kapni a végjátékra. Kétgólos vezetésünk ellenére (22-20) mégis csak az utolsó percben lehettünk igazán nyugodtak, amikor Oláh Tomi 4., s egyben a mérkőzés utolsó góljával beállítottuk a végeredményt: háromgólos győzelmünkkel így 13-ra gyarapítottuk pontjainkat a tabellán.

PLER-Budapest – Sport36-Komló 23-20 (13-12)
Férfi NB I, 21. forduló – 2016. február 12., péntek: Lőrinci Sportcsarnok. V: Nagy, Túróczy

PLER: Kránitz, Tóth N. (kapusok) – Bakos 3, Bujdosó 2, Tóth P., Lókodi 6, Oláh 4, Leimeter 2, Benmiloud 2, Radjenovic 3, Bohács 1, Bordács, Sinkovits, Nagy Sz., Mikita M., Farkas. Edző: Hutvágner István
Komló: Granic, Kiss B. (kapusok) – Hoffmann, Trkulja 3, Szögi 2, Marcsek, Markovic 5, Szöllősi B. 4, Sunajko 1, Nagy Z., Jerkovic 3, Sebestyén, Oszlár, Semikov, Laufer, Sanad 2. Edző: Djurkovic Ratko
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4

pler02_bent

Edzői szemmel:

Hutvágner István: „Őszintén megmondom, volt olyan rész, amikor nem hittem benne, hogy sikerülni fog. Ennek a mai győzelemnek örülni kell, de be kell látnunk, hosszú távon kevesen leszünk, ha a cseréink nem teszik hozzá a maguk öt-tíz perceit. Nem játszottunk igazán jól, nagy szívünk volt, eszünk viszont egy pici sem – mégis azt gondolom, hogy rászolgáltunk a két pontra. Ki kell emelnem Oláh Tomit, aki nagyon férfiasan játszott, illetve Normant, aki a végén nagyon fontos labdákat védett.“