Kisiklott a ceglédi gyors a PLER otthonában

Szerző • 2015-10-25 • Hírek, Sport Kisiklott a ceglédi gyors a PLER otthonában bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva890

Magabiztos játékkal, végig vezetve nyert a PLER-Budapest szombat este hazai pályán, a Cegléd elleni rangadón, így újabb pontokat írhatunk a csapat mellé a tabellán.

Hutvágner István azt mondta a Cegléd elleni mérkőzést követően, hogy ezt a győzelmet „együtt izzadtuk ki“. Valóban! Ez a megállapítás azonban nem csak a csapatra, szurkolóinkra is vonatkozott, hiszen öröm volt látni, hogy a hosszú hétvége és a jó idő ellenére ismét megtelt élettel a Lőrinci. Ezt pedig végre a fiúk is méltó módon meg tudták hálálni – olvasható a mérkőzés tudósítása a plerbudapest.hu oldalon.

Csupán az első percekben tudott előnyre szert tenni a Cegléd (2-3), amely soraiból az egyik – ha nem a legfőbb – kulcsjátékos, Bíró Balázs sérülés miatt ezúttal is hiányzott. A 7. perc elteltével azonban Radjenovic harmadik góljával ki is tudott egyenlíteni a PLER, s ezt követően magabiztos játékával végig kezében tartotta a mérkőzést. Perisic, majd Lepsényi kiállításából adódó emberelőnyünket tökéletesen kihasználták Lókodiék, akik egy 4-0-s etappal biztató vezetésre tettek szert már a félidő derekára (6-3). Kökény István együttese persz szívós ellenfélnek bizonyult, így amint Grbovic góljával ideiglenesen kiegyenlített a Cegléd (7-7 a 18. percben), Hutvágner Istvánnak ki kellett kérnie első idejét.

Ez a villámpihenő pedig nagyon jót tett a csapatnak: a nyomás alatt ezúttal végre nem zuhant össze a PLER, s a találkozón 8 gólig jutó Lókodi vezérletével visszaszerezte lépéselőnyét (8-7, 19.p.). A folytatáshoz Tóth Norman adta meg az alaphangot, aki a fontos pillanatokban remek védéseivel megakadályozta a Ceglédet az újabb egyenlítésben, s így összeszedett, eredményes támadásainkkal kiegészítve egy jelzés-értékű, kétgólos vezetéssel vonulhattunk a szünetre (13-11).

Dacára annak, hogy a 7-7-es állás után nem sikerült két gólnál közelebb férkőznie az ellenfélnek, a második félidőben sem nyugodhatott meg a közönség. A ceglédiek ugyanis az utolsó percekig küzdöttek a pályán, 15 percen keresztül felváltva estek a gólok mindkét oldalon, összességében pedig döntetlent játszott a két csapat a 30 perc során. Ám ezt a kiegyenlített periódust a PLER megalapozta a szünet után: négy góllal megléptek Leimeterék, így bármilyen jó hajrát is produkáltak a vendégek, a kezünkben volt a találkozó.

pler01_bent

A szemekben pedig ott volt az a tűz végre, ami a szezonkezdéskor sokszor hiányzott a csapatból. Amikor 15-12-nél, Grbovic kivédett helyzeténél felállva üvöltött a kispad a 35. percben, már sejteni lehetett, hogy ez a találkozó más lesz, mint a többi…

Az utolsó percekig küzdött a csapat, nem hibátlan, de magabiztos és összeszedett játékot mutattak a fiúk. Koncentráltan játszottak akkor is, amikor az 53. percben, 25-22-es vezetésnél, fél perc különbséggel kiállították Mikitát és Leimetert is, s négy emberrel a pályán kellett megakadályozni a ceglédiek feltámadását. És küzdöttek akkor is, amikor amerikai focimeccset idézően, a sérült testrészeket sem féltve, többször a földre vetődve kellett megkaparintani az irányítás alól kicsúszó labdát. És buzdították egymást, üvöltöttek minden védésnél, igazi, mindent átszakító gólöröm volt minden találatnál.

És amikor Radjenovic duplájával ismét négygólosra növeltük előnyünket az 56. percben, már futhatott az eredmény után a Cegléd, Perisic góljai sem tudták már elvenni a jól megérdemelt két pontot a PLER-től!

PLER-Budapest – Ceglédi KKSE 27-25 (13-11)
Férfi NB I, 11. forduló – 2015. október 24., szombat: Lőrinci Sportcsarnok. V: Bács, Bóna

PLER: Kránitz, Boros, Tóth Norman (kapusok) – Bakos, Kocsi 2, Bujdosó 3, Lókodi 8, Oláh T. 1, Leimeter 4, Laurencz, Benmiloud 1, Fiar, Bohács, Nagy Sz. 2, Mikita M., Radjenovic 6. Edző: Hutvágner István
Cegléd: Bősz, Abramovic, Mojsilov (kapusok) – Országh 4, Tóth Norbert, Hódi 3, Kun, Sipeki, Borsos 1, Müller, Lepsényi 6, Andelic 6, Imregi, Perisic 4, Megyeri, Grbovic 1. Edző: Kökény István
Kiállítások: 12, ill. 16 perc

Hutvágner István: „Örülök, hogy hazai pályán sikerült ezt a jól szereplő Ceglédet megállítanunk, nekünk fontos két pont ez! Ami még fontosabb, hogy egy, jelenleg az élmezőnybe tartozó csapatot sikerült itthon legyőzni, ami mutatja a lehetőséget, hogy bárki ellen nyerhetünk hazai pályán. Azt gondolom, hogy egy nagyon összeszedett játékot mutattunk ma. Együtt izzadtuk ki ezt a győzelmet!“

Szöveg: Bayer Tamara
Fotók: Tóth Noémi