Lapátnyi arany

Szerző • 2014-10-04 • Hírek, Sport Lapátnyi arany bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva1101

Racskó Fruzsina kajakost már bemutattuk a nyári szünetben olvasóinknak. A 18. kerületi ifjú tehetség azóta is szebbnél szebb eredményeket ért el, megszámlálhatatlan aranyat begyűjtve kimagasló tehetségével és szorgalmával. Bízunk benne, hogy egy soron következő Olimpikon bontogatja szárnyait kerületünkben.

Hogyan sikerült az Ifjúsági Magyar Bajnokság, amelyre a nyár elején készültél?

Összesen három számban is mentem, hiszen indultam K2 500 méteren, K2 1000 méteren és K2 4000 méteren is. Mindegyiket megnyertük, így három versenyszámban is a dobogó legfelső fokára állhattam.

10711599_835280253162865_1607585974_n

Milyenek voltak a verseny körülmények?

Mindegyik verseny úgy sikerült nekünk, ahogy elterveztük. Tökéletesek voltak a körülmények és abszolút a legjobb formánkat tudtuk hozni, mert minden összejött. Sikerült elvernünk olyan esélyes párosokat is, akik idősebbek voltak nálunk, illetve Vb szereplők is voltak. Ez fantasztikus érzés volt.

Miért nem indultatok a szegedi világbajnokságon?

Épp akkor kint voltunk Franciaországban az Európa-bajnokságon, és mivel szabály, hogy aki indul az Eb-n az nem vehet részt a vb-n, ezért ki kellett hagyni. Utóbbira viszont nem jutottam volna ki, mert még túl fiatal voltam.

10482235_709219235816766_7215190855655488049_o

Hogy sikerült a Maratoni versenyszám?

Győrben volt a világbajnoki válogató, ahol 18 kilométer volt a táv, és a szokásos párommal indultunk rajta. Végül negyedikek lettünk. A verseny érdekessége, hogy ilyenkor több kört evezünk, minden kör végén egy 200m-es futószakaszt teszünk meg, amikor is ki kell szállni a vízből, és szárazföldön kell futni a hajóval. Utána pedig visszaszállni. Szerintem sokkal keményebb, mint egy síkvízi versenyt. Nekem ez volt az első, és fantasztikus eredménynek látom az ifisták között.

10695201_835280166496207_365894051_n

Részt vettél az Olimpiai reménységek versenyén is. Hogyan sikerült a megmérettetés?

Szlovákiában rendezték meg a tornát szeptemberben és öt számban is indulhattam. Ifjúsági kategóriában K2 1000-ben, amit megnyertünk. Serdülőben K1 500-ban, K2 500-ban és K2 200m-en is másodikak lettünk. Viszont serdülő K1 200méteren nagyon elrontottam és ezért csak ötödik lettem. Igazából már nagyon fáradt vagyok ennyi verseny és edzés után. Két K2 futam között vérzett is az orrom és a szüleim nem akarták engedni a folytatást, de engem hajtott a versenyszellem.