Rio 2016: első nap két magyar arannyal

Szerző • 2016-08-07 • Hírek, Sport Rio 2016: első nap két magyar arannyal bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva614

Mesésen indult a riói olimpia a magyar csapat számára: az első napon, augusztus 6-án a párbajtőröző Szász Emese nyert aranyérmet, miután a döntőben 15-13-ra legyőzte a világbajnok olasz Rossella Fiamingót, majd magyar idő szerint vasárnap hajnalban Hosszú Katinka úszónk 400 vegyesen világcsúccsal lett bajnok.

Szász Emese 15:13-ra legyőzte az olasz Rossella Fiamingót a női párbajtőrvívás szombat esti döntőjében a riói olimpián, ezzel megnyerte a magyar delegáció első aranyérmét. A fináléig vezető úton négy győzelmet arató honfitársunk sokáig futott az eredmény után, de a hajrája felemelő volt: az utolsó tíz találatból nyolc az övé volt!

„Még nem fogtam fel. Hihetetlen! Azt tudtam csinálni, amit edzésen. Olyan érzésem volt, mintha edzésen úsznék. Július 28-án érkeztünk ide, és azóta mindennap a négyes pályán úsztam az edzésen. Ilyenkor nagyon felszabadultam úsztam. Egyszerűen kiráz a hideg. Kimondani is nehéz, hogy olimpiai bajnok vagyok. Ennél tökéletesebb nem is lehetne” – kezdte a 400 méter vegyes úszás olimpiai bajnoka, Hosszú Katinka az M4 Sportnak.

Világrekordot úszott Katinka

Hosszú Katinka 4:26.36-os idővel elsőként csapott a célba, így bődületes világrekorddal – több mint két másodpercet verve Je Si-ven londoni olimpián úszott idejére – szerezte meg élete első olimpiai (arany)érmét!